Termíny

15.5.2017 - 23.6.2017 - Zkouškové období

1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Základní informace

Informace

Přidejte se do FB skupiny koleje Blanice  případně sledujte novinky na naší FB stránce a buďte pravidelně informováni. Další podrobnosti naleznete v jednotlivých rubrikách.

Podrobně

Naši kolej najdete v Praze na panelákovém sídlišti Jižní Město (čti „Jižák“), doslova na dohled od nejkrvavější české dálnice D1. Přesto však v okolí najdete nemálo zeleně. Zejména největší pražský les – Kunratický, který je téměř pod okny koleje, zavdává nemálo příležitostí k joggingu, jízdě na horském či krosovém kole nebo vycházce s příslušníky/příslušnicemi opačného/stejného pohlaví za účelem společného/vzájemného studia v přírodě. V suterénu Blanice najdete posilovnu, která prošla v akademickém roce 2013/2014 rekonstrukcí. Hned vedle vrátnice se nachází jedna z největších místností na koleji, v poslední době sloužící zejména ke cvičení aerobiku. Cvičitelky jsou samy studentky. Kdo chce procvičit prsty na rukách, může využít erárního piana.

V přímém sousedství Blanice najdete také kryté i otevřené kurty na tenis, plážák, hřiště na fotbal, basketbal a volejbal. Ovšem nejen sportem a hormony je člověk živ. Součástí objektu koleje je také Klub Blanice. Tato roztomilá hospůdka je přímo dělaná k zahnání hladu, žízně či myšlenek na školu, a to za nevelký peníz. Podobně pod kolejí Vltava najdete klub El Mágico, ve kterém se během dne královsky nadlábnete za pár kaček a večer seznámíte se spoustou dalších mladých lidí, zejména z řad studentů okolních kolejí, při některé z pořádaných akcí. El Mágico doporučujeme navštívit, kdo v něm nebyl, jako by nežil! V blízkém okolí mezi paneláky najdete i další místa, ve kterých lze opakovanou konzumací fermentovaných rostlinných nápojů spolehlivě dosáhnout stavu mentální inkompetence. Výhodou, o které se dříve studentům z Blanice ani nesnilo, je obrovské nákupní centrum přímo nad stanicí metra Chodov, s hypersupermegamarketem v přízemí. Pro zavilé odpůrce masového nakupování potravin jsou určeny malé obchůdky se smíšeným zbožím mezi paneláky v oblasti mezi metrem Chodov a areálem kolejí, většinou provozované pracovitými, přesto usměvavými a milými Východoasiaty. Pro pohotovostní nákupy určitě poslouží večerka přímo v přízemí sousední kolejí Vltava a Otava. U nedaleké stanice metra Háje najdou milci filmů multikino.

Studenti na Blanici bydlí ve dvojlůžkových pokojích, vždy dva tyto pokoje spolu tvoří buňku, jejíž součástí je kuchyňský kout s elektrickým ohřívačem a ledničkou, místnost na mytí nádobí, WC, koupelna a několik větších skříní. Samotná budova koleje Blanice je stará zhruba 30 let. Dříve ji využívala Vysoká škola chemicko-technologická, a možná právě proto byla kolej v devadesátých letech předána ekonomce v dosti zanedbaném stavu. Navíc investiční peněžní prostředky z VŠE mířily téměř vždy jinam než na koleje na Jižním Městě. Naštěstí se v posledních letech karta (doufejme, že alespoň na čas) obrací a kolej Blanice prošla částečnou rekonstrukcí. Byla vybudována síťová infrastruktura, zcela vyměněny elektrické rozvody a také vyměněna všechna okna. Připočteme-li k tomu fantazii studentů, kteří si mnohdy své pokoje vyzdobí k nepoznání, stává se kolej Blanice vcelku kvalitním místem k životu, v rámci všech vysokoškolských kolejí v Praze zhruba na úrovni průměru.