13.2.2017 - 12.5.2017 - Výuka v letním semestru 2016/2017

15.5.2017 - 23.6.2017 - Zkouškové období

1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Co to je kolejní rada

Na koleji Blanice bydlí přes 1200 studentů, asi 90% z nich bydlí na koleji VŠE prvním rokem. Tímto je Blanice specifická v rámci všech kolejí VŠE. Život na naší koleji v sobě zahrnuje množství nuancí. A právě proto existuje kolejní rada.

Kolejní radu (dále jen „KR“) si každoročně volí sami studenti bydlící na Blanici, a to ve volbách na začátku listopadu. Jedná se o 5členný orgán, který:

• by měl hájit práva studentů ubytovaných na Blanici,
  • je prostředníkem při jednáních mezi vedením koleje a studenty ubytovanými na naší koleji,
  • závažná rozhodnutí vedení koleje, jež se týkají jednotlivých studentů ubytovaných na dané koleji (např. vyloučení z ubytování na koleji, nedobrovolné přestěhování) musí být schválena KR,
  • KR vysílá zástupce do Centrální kolejní rady, kde má každá kolej právě jeden mandát,
  • KR uspořádává veřejná zasedání, kde každý student má právo na projednání své záležitosti. KR zasedá v případě potřeby.